Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Sık Sorulan Sorular

image
Güncel Sorular

Sorularınıza aşağıdan cevap bulabilirsiniz.!

 • Kum Dökme Belirtileri Nelerdir?

  İdrardan kum gelmesi veya kilotta kum taneleri, Böbrek ağrısı, Sırt ağrısı, Karın ağrısı, Aniden idrara sıkışma, İdrar yaparken ağrı, yanma, Zaman zaman idrarda kan görülmesi

 • İdrar Kaçırmanın Nedenleri Nedir?

  Uyanma güçlüğü, gece düşük mesane (idrar torbası) kapasitesi, gece idrar üretiminin artması ve genetik eğilim bu durumu ortaya çıkarabiliyor. Uyku bozukluğu, hiperaktivite-dikkat eksikliği, epilepsi, okul- aile sorunları gibi durumlar da idrar kaçırma sorununa neden olabilmektedir. 5 yaşını tamamlamış bir çocuk haftada 2 den fazla idrar kaçırıyorsa mutlaka hekime başvurulmalıdır

 • Kasık Fıtığı Belirtileri Nelerdir?

  Kasık ve yumurta kesesinde şişlik olabilir. Ağrı yapmaz ancak huzursuzluk, rahatsızlık bazen de kusma yapabilir. Kasık fıtığı sadece erkeklerde değil kızlarda da olabilir. Ancak kız çocuklarında kasık fıtığına daha az rastlanır ve kızlarda dışarı fırlayan organ çoğunlukla barsak değil yumurtalıklardır.

 • İnmemiş Testis Nedir?

  Anne karnındaki bebekte testisler, karın içinde böbrek komşuluğunda gelişmeye başlar. Doğuma yakın dönemde testisler karından aşağı doğru inerek kasık kanalından geçer ve her iki taraftaki torbalara yerleşir. Testislerin normalde bulunması gereken torbalar içine yerleşmemesine "inmemiş testis" denir.

 • Sünnet Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

  Sünnet için ideal dönemler yeni doğan çağından 1,5 yaşa kadar ve 6 yaşından 10 yaşa kadar olan dönemler. 1,5 – 6 yaş arası psikolojik açıdan bazı sakıncaların olduğu dönem ve bu dönemde tıbbi zorunluluk yoksa sünnetten kaçınmakta fayda var.